GRP Su Deposu Nedir? 05EKİ
GRP Su Deposu Nedir?
GRP Su Deposu nedir? Günümüz teknolojinin ilerlemesi ile mekanik tesisat sektöründe de birçok alanda gelişime sebep olmuş bu sayede daha uzun ömürlü ve daha verimli teknik cihaz ve tesisatlar kullanılmaya başlanmıştır. Bunun başında GRP Su deposu geliyor. Peki GRP su deposunun açılımı nedir? GRP Su deposu “Glass Fiber reinforced Composite” kısaltılmışıdır. Ürün ana hammaddesi mekanik sektöründe PPRC ürünlerde sık kullanılan cam elyaf takviyedir. Bu hammaddenin yüksek basınç dayanımı sayesinde PPRC ürünlerde de tercih edilmektedir. Isı katsayısı ve ışık geçirmezlik özelliği sayesinde kullanılan imalat ürünlerde uzun ömürle birlikte su tesisatlarında yosun tutmayı da engellemektedir. Bilinen en kısa ömrü 30 yılla birlikte olup tahmin edilen en uzun ömür ise yaklaşık 120 yıldır. Yurtdışı Avrupa ülkeleri başta İngiltere, Almanya, Fransa olmak üzere tüm projelerde GRP Su deposu tercih edilmektedir. 2018 yılı itibari ile Türkiye’de yerli imalat olarak ta üretime başlanan GRP Su depoları şimdiden birçok kamu kurumu ve özel projelerde yer almaktadır.
Araç Kauçuk İzolasyonu Nedir? Nasıl Yapılır? 02NİS
Araç Kauçuk İzolasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?
Son dönemlerde özellikle pandemi etkisi ile karavan izolasyonları ile birlikte araç izolasyonları da sık gündeme gelmesi ve kullanılması başlandı. Kauçuk levha üreticileri sektörde araç ses ve ısı izolasyonu için standart ürünlerin yeterli olduğu tespiti yapmış, karavan sektörüne ise özel iskontolar uygulamaya başlamıştır.
Metal ve Kauçuk Kompansatör Nerede Kullanılır? 22ŞUB
Metal ve Kauçuk Kompansatör Nerede Kullanılır?
Çevre ve şehircilik bakanlığı poz numarasında 219.1407 poz no ile tarif edilen ve TSE standartlarına uygun üretimi yapılan "çift körüklü, açısal, yanal, hareketli genleşme parçası" yani kompansatör ü tarif eder. Peki nerelerde kullanılır? ne amaçla kullanılır?
Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Boruları Nerede Kullanılır? 25AĞU
Elastomerik Kauçuk Köpüğü Yalıtım Boruları Nerede Kullanılır?
Hammaddesi kauçuk olan, levha yada rulo olarak standart üretim boy ve kalınlıkları yanı sıra son kullanıcı yada anahtar teslim proje firmalarının talepleri üzerine özel çaplarda da üretile bilinen elastomerik kauçuk köpüğü izolasyonlar mekanik tesisatlarda ısıtma soğutma, iklimlendirme, klima boru, kazan dairesi kollektör boruları ve hatta büyük cihazların altlarında yer yer sismik görevide görmesi sebebiyle kullanılmaktadır.

Uygun Fiyatlar İçin Doğru Yerdesiniz !

İster ürün metrajlarınızı içeren listeyi, isterseniz projenizi gönderin biz çıkaralım metrajlarınızı. En uygun ve en doğru ürünler ile teklifimizi sunalım.