Sifonik Sistem Nedir? Sifonik Sistem Hizmeti Ne İşe Yarar? 30EKİ
Sifonik Sistem Nedir? Sifonik Sistem Hizmeti Ne İşe Yarar?

Sifonik Sistem Ürünün Çalışma Mekanizması Nedir?


Günümüzde özellikle sifonik sistem yapı işlerinde çatılar, teraslar ve peyzaj alanlarında kullanılan su haznesi ürünleridir.  Bununla birlikte sistem yağmur sularını, hatlarda oluşturulan vakum kuvveti ile toplayarak uygulama gerçekleştirir. Sonrasında  sistem bu suları deşarj ederek bulunduğu binadan ve ortamdan uzaklaştıran sistemlerden  oluşur. Aynı zamanda binalara uygun olacak

Standartlarda  çeşitli tip ve metrekarelerdeki alanlara uygulanacak şekilde üretilir

Sifonik Sistem  Üretim Detayları Nelerdir?

Sifonik sistemler yapılar ve su haznelerinde kaliteli malzeme  gelişmiş yazılım ile üretilen içeriklerden oluşur. Özellikle sifonik sistem yağmur suyunun tahliyesi için önemli ürünler olup bu amaçla üretilir.  Sifonik sistem  kurulumundaki özellikler ve standartlar şunlardır. Günümüzde sifonik drenaj sistemi  sifonik süzgeç ve malzemeler ile  dizayn edilerek kurulumları sağlanmıştır. 

Sifonik Sistem  Hangi İçeriklere Sahiptir?

Sifonik sistem  özellikle süzgeç malzemeleri dayanıklı olan paslanmaz çelikten oluşmuş olup suyu tamamen sızdırmadan tahliye eder.  Buna istinaden bulunduğu yapı ve ortamlarda uzun süreli kullanımlar sağlar. Ayrıca süzgeç haznesinin temel parçaları yine dayanıklı ürünlerden oluşur. Bu ürünler girdap önleyici ayaklardır. Sistem ayakların üzerinde   platformu oluşturan girdap kırıcı levhalar ile tasarlanmıştır.

Sifonik Sistem Üretimi Avantajları Ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Sifonik sistemi içinde yer alan süzgeç hanesi ile birlikte   su yalıtımı kot altında suyu hazneye toplayacak şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca bu özelliği ile  suyun girdap hareketini kırıcı şekilde çalışarak avantaj sağlar. Süzgeç haznesinde aynı zamanda girdap hareketlerine göre hesaplanarak standart oluşturulur. Buna istinaden sistem suyu   4 veya 5 santimetre yükseltecek şekilde hesaplanır.

Sifonik Sistem Üretiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sifonik sistem içerisinde yer alan  süzgecin bütün parçaları   yivli sistem ile birbirine geçerek çalışma sağlayan parçalardır.  Buna göre  sistemin tüm montaj yapılır ve  tek bir parça olarak çalışır. Sifonik sistem kurulumunda özellikle   imalat, temin etme süreci teknik şartnameye uygun olması önemlidir ve buna uygun olarak üretim kurulum aşamaları gerçekleşir.


Bunun yanında sistemde kullanılan malzemeler tümü kalite ve güvenlik standartlarına uygun şekilde yapılmalıdır. Ayrıca yapım ve montaj öncesinde kalite kontrol sağlanmalıdır. Sifonik sistem  imalatında  ve uygulama projeleri için  hesaplamalar ve çizimler titizlik ile gerçekleşmelidir.

Sifonik Sistem Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

Sifonik sistem kurulumu yapılacak olan sistemin tasarımı ve montajı kusursuz gerçekleşmelidir. Sifonik sistem  kurulumunda   yağmur sisteminin drejanı sağlanmasına yönelik teknikler kullanılır. Buna istinaden kurulum ve amacı ile ilgili  kullanılmış olan yağmur suyunun boşaltılması için yeni özellikler eklenmiştir. Aynı zamanda yağmur drejanı  yağmur sularının doğal akışı için   hava ile yer değiştirerek işlem sağlar.


Sifonik sistem özellikle bu işlemde boruların içinden akmasına dayanarak drenaj sağlamak konusunda uygun şekilde üretilmiştir.  Bununla birlikte sistemin içinde yer alan boruların yatay eğimde olması ile  sistem çalışır. Ayrıca sistem içerisinde su ile hava arasında kurulan denge  ile suyun sağlıklı bir şekilde boşaltım gerçekleşir.

Aynı zamanda boruda su ve hava ile birlikte çalışarak    boru tam kapasite su ile çalışır.

Sifonik Sistem Avantajları Nelerdir?


Özellikle günümüzde maliyet ve kullanım açısından Sifonik Sistemin Avantajları oldukça fazladır. Bu avantajlardan biri özellikle suyun tahliye oranı olarak eksiksiz çalışmasıdır. Buna istinaden sifonik drenaj sistemde   su oranında yüzde 100 oran sağlayan bir sistemdir. Böylece  su tahliyesi daha verimli ve hızlı şekilde gerçekleşir. Sistemin temel çalışmasında kesinlikle   vakumlama için   ek bir araca gerek duyulmaz. Buna istinaden sistem kendi kendisine vakumlama yapacak şekilde çalışır. Sistemin kurulumunda  en az düzeyde süzgeç yer alır.

Sifonik Sistem Nedir? Sifonik Sistem Hizmeti Ne İşe Yarar? Mermekanik.com'da Sifonik Sistem hakkında daha fazlasını öğrenin.

Uygun Fiyatlar İçin Doğru Yerdesiniz !

İster ürün metrajlarınızı içeren listeyi, isterseniz projenizi gönderin biz çıkaralım metrajlarınızı. En uygun ve en doğru ürünler ile teklifimizi sunalım.